Atrakcje Regionu

Wybierając Szczawno-Zdrój wybieracie Państwo wypoczynek z dala od zgiełku, ale i pełną historii podróż przez 800 lat funkcjonowania miejscowości.

Dom Zdrojowy

Pierwowzór słynnego sopockiego Grand Hotelu. Elegancki pałac-hotel, w którego projektowaniu znaczący udział miała księżna Daisy von Pless, wystawiono w latach 1908-10

Teatr Zdrojowy

Dzisiaj, podobnie jak w XIX wieku i kolejnych dziesięcioleciach, Teatr Zdrojowy jest miejscem spotkań wielu znakomitości. Patronat Henryka Wieniawskiego – wielkiego wirtuoza skrzypiec i kompozytora – zobowiązuje. Stąd też teatr jest miejscem wielu interesujących zdarzeń.

Pijalnia Wód Mineralnych
i Hala Spacerowa

Obiekt uzdrowiskowy w Parku Zdrojowym, którego szacunkowa data budowy określana jest na 1820 r. W pijalni biją cztery różne rodzaje wód mineralnych, wszystkie dostępne także w formie butelkowanej.

Stadnina Dworzysko

Stadnina w kompleksie Dworzysko rozwijające się na przestrzeni dziesięcioleci. Stadnina oferuje szeroką gamę usług dla wszystkich, którzy uwielbiają aktywny wypoczynek na łonie natury.

Kryta pływalnia Delfinek

Hala basenowa mieści nieckę basenową 4-torową o wymiarach 8,5 m x 16,67 m i głębokości od 0,9 m do 1,35 m, brodzik dla dzieci o wymiarach 5 m x 5 m i głębokości 40 cm, 6-boczne jacuzzi o wymiarach 2,83 m x 2,83 m oraz saunę.

Wieża widokowa na wzgórzu Gedymina

Pierwowzór słynnego sopockiego Grand Hotelu. Elegancki pałac-hotel, w którego projektowaniu znaczący udział miała księżna Daisy von Pless, wystawiono w latach 1908-10

Malownicze położenie w Sudetach Środkowych, czyste powietrze, mnóstwo możliwości tak biernego jak i aktywnego wypoczynku o każdej porze roku.

Szczawno – Zdrój